upl1

Czy parch czy mączniak – jakie zagrożenie w 2022?

18 maja 2022

Z pewnością to pytanie będzie nurtować niejednego producenta jabłek. Jednoznacznie nie będzie można stwierdzić czy właśnie parch jabłoni czy też mączniak jabłoni stanowić będzie większe zagrożenie w bieżącym roku…

glowneZalecenia ochrony drzew ziarnkowych przed chorobami przed kwitnieniem

1 kwietnia 2022

Można powiedzieć, że sezon wegetacyjny 2022 ruszył małymi kroczkami a z nim pierwsze zabiegi w sadach drzew ziarnkowych. Poniżej przedstawiam zalecenia ochrony kwater jabłoni i gruszy przed najważniejszymi chorobami…

tytył_1Prognozowane zagrożenia i zalecenia ochrony 2022 w sadach owocowych – szkodniki

1 stycznia 2022

Każdy sezon wegetacyjny ma swoją specyfikę i różni się od poprzedniego. Przy prognozowaniu zagrożeń związanych z agrotechniką na kolejny rok, należy wziąć pod uwagę zarówno problemy z ochroną, ale również przebieg pogody…

art2Mróz, przymrozek / przymrozki a stres i uszkodzenia w uprawach sadowniczych

24 marca 2021

Produkcja owoców w Polsce w dużym stopniu zależy przede wszystkim od warunków pogody klimatu umiarkowanego, jakie wystąpią przed kwitnieniem roślin sadowniczych…

pronutiva_news_1aPraktycznie o jakości i ograniczeniu pozostałości w uprawie jabłoni

13 sierpnia 2020

13 sierpnia 2020 roku mieliśmy okazję poznać opinie praktyków na temat technologii ProNutiva. Gościem specjalnym spotkania był dr Michael Schroeder z Niemiec, specjalista z zakresu regulacji owocowania. …

pronutiva_news_2

Parch jabłoni – czy w lato możemy o nim zapomnieć?

1 lipiec 2020

Najpowszechniej występująca choroba jabłoni, która wraz z coraz cieplejszymi i suchymi początkami sezonu powodowała mniejsze zagrożenie w ostatnich latach, nie może być lekceważona. W rejonach sadowniczych, w których znajdują się miliony drzew na stosunkowo niewielkiej powierzchni,…

pronutiva_news_3Skuteczne i bezpieczne przerzedzanie zawiązków z MaxCel

26 czerwca 2020

Wcześniejszy start wegetacji w tym sezonie zapowiadał przyśpieszenie procesów związanych z kwitnieniem i początkowym wzrostem zawiązków. Wszystko zmieniło się jednak za sprawą wielokrotnych ochłodzeń i nocnych przymrozków, które pojawiły się nawet kilkunastokrotnie na przełomie marca, kwietnia i maja. …

pronutiva_news_4Skuteczne, biologiczne rozwiązanie nawet w przypadku wysokiej presji owocówki jabłkóweczki

10 czerwca 2020

Owocówka jabłkóweczka występuje we wszystkich rejonach świata, w których na skalę towarową produkowane są jabłonie. Szkodnik ten, w ostatnich sezonach nabiera coraz większego znaczenia a odsetek porażonych owoców może dochodzić do kilkudziesięciu procent…

art1aMróz, przymrozek/przymrozki w sadzie, co robić przed i po?

30 marca 2021

Wszelkie uprawy sadownicze można chronić przed szkodliwym działaniem niskich temperatur na wiele sposobów: oprysk glinką kaolinową, zraszanie wodą (instalacje nadkoronowe), stosowanie urządzeń…

Powrót